FIZJOTERAPIA I DIETETYKA

Czym jest fizjoterapia? Kim jest fizjoterapeuta i czym się zajmuje?

Praca z terapeutą zazwyczaj kojarzy nam się z dochodzeniem do pełnej bądź lepszej sprawności ruchowej w bólach przeciążeniowych, po różnego rodzaju urazach i wypadkach.
Jest to niewątpliwie prawdą, ponieważ w tych przypadkach fizjoterapia jest absolutnie niezbędna, aby przyspieszyć regenerację, jednak jest to tylko jeden z obszarów jej działania.
Nasze życie to szereg przyzwyczajeń i uproszczeń. Wykonywanie wielokrotnie nieprawidłowego ruchu powoduje, że ludzki mózg zapamiętuje go jako
właściwy i powtarza, co prowadzi do przeciążeń i urazów, a w konsekwencji do bólu.

Tutaj fizjoterapia odgrywa kluczową rolę w odwróceniu tego procesu. Specjalistycznymi metodami leczniczymi i odpowiednimi ćwiczeniami koryguje postawę ciała, wprowadzając i utrwalając przez ,,nauczenie mózgu” nowego, prawidłowego ruchu, co pozwoli uniknąć przeciążeń i bólu w przyszłości.

Kolejnym bardzo ważnym momentem, w którym należałoby skorzystać z pomocy specjalisty jest przygotowanie do ortopedycznego zabiegu operacyjnego, np. artroskopia stawu kolanowego czy operacja w obrębie kręgosłupa – niezwykle ważne jest, aby mięśnie były dobrze przygotowane do warunków, w których przyjdzie im pracować po zabiegu. Badania dowodzą, że rekonwalescencja po tego typu zabiegach, do których pacjent został przygotowany przez fizjoterapeutę, jest zdecydowanie krótsza.

BodyInvest-fizjoterapiaOprócz opisanych możliwości fizjoterapii, nie można zapominać o niezwykle ważnym dziale, jakim jest FIZJOPROFILAKTYKA. Jest to obszar, w którym zdrowi pacjenci przygotowywani są do ruchu oraz aktywności fizycznej w taki sposób, aby uchronić ich przed ewentualnymi kontuzjami, urazami, chorobami, zwyrodnieniami czy bólem.
Jest to indywidualnie konstruowany program terapeutyczny, który ma na celu zwiększyć sprawność, elastyczność, wydolność oraz siłę organizmu.

Wystarczy zwrócić uwagę na zmorę naszych czasów – siedzący styl życia, który wymusza m.in. praca za biurkiem czy długie siedzenie za kierownicą. Wszystko to sprawia, że kręgosłup staje się mocno przeciążony.

Zadaniem fizjoprofilaktyki jest uchronić ciało przed negatywnym wpływem nieprawidłowych nawyków, a także opóźnić proces starzenia się organizmu. Praktyka dotyczy wszystkich osób, którym zależy na byciu zdrowym i w dobrej kondycji do późnych lat starości.

W czym możemy Tobie pomóc?

  • w zmniejszeniu bólu w obrębie stawów i mięśni
  • likwidacji stanów zapalnych i obrzęków stawów
  • rehabilitacji po urazach, złamaniach, stłuczeniach oraz przed operacjami ortopedycznymi i po nich ocenie i wzmocnieniu ciała, w celu zapobiegania urazom
  • poprawie ogólnego stanu ciała – fizjoterapia ma wpływ na usprawnienie oddychania czy procesy przemiany materii
  • zwalczeniu stresu – odpowiednio dobrane techniki pozwolą rozluźnić obszary ciała reagujące zwiększonym napięciem na stres
  • zmniejszeniu skutków niskiej aktywności ruchowej

Należy pamiętać, że w fizjoterapii ogromne znaczenie ma również samodzielny udział pacjenta w leczeniu i wykonywanie ćwiczeń już poza gabinetem specjalisty, dzięki czemu efekt terapii jest oczekiwany i długotrwały.

Dietetyka

#FirstStepInDietYourMind

Zapraszamy na szczegółową analizę Twojego ciała na profesjonalnym, medycznym analizatorze Firmy InBody.

BodyInvest-fizjoterapia-2Masa ciała to tylko cyfry. Dopiero szczegółowa analiza składu ciała jest w stanie powiedzieć nam z czego tak naprawdę składa się nasz organizm i jak dostosować odpowiednią dietę i ćwiczenia. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że osoby wyglądające skrajnie inaczej mogą mieć tą samą wagę!

Sprawdź z ilu procentów tkanki tłuszczowej składa się Twoje ciało, jak rozkłada się Twoja masa mięśniowa, czy Twój organizm jest odpowiednio nawodniony, jaka jest Twoja podstawowa przemiana materii, czy Twoje organy są bezpieczne czy za bardzo otłuszczone? To i wiele innych informacji możemy uzyskać dzięki pomiarowi na naszej wadze.

Rekomendujemy monitorowanie składu ciała na bieżąco – raz w miesiącu. Pozwoli to na kontrolowanie Twoich efektów i ewentualne wprowadzenie zmian do planu dietetycznego i treningowego.

Umów się już dzisiaj na kontrolę wraz ze szczegółowym omówieniem wyników i zaleceniami !

Zadzwoń do nas: +48 500 117 474  lub wyślij wiadomość: bodyinvestgdynia@gmail.com